Прес-релізи - Amway
Глобальне дослідження Amway про підприємництво 2014: українці гостро потребують освіти у сфері підприємницької діяльності

2014.11.24 - 

Підприємцями народжуються чи стають? Цього року компанія Amway провела опитування в 38 країнах світу, досліджуючи ставлення до підприємництва і освіти в цій сфері. Результати опитування 43 902 респондентів демонструють, що, на думку більшості, підприємництву можна навчитися. Зокрема, близько 40% українців відзначають, що хотіли б отримати практичні підприємницькі навички, щоб згодом відкрити власну справу.

«В Україні як і раніше не вистачає освітніх програм, що підтримують підприємців. А адже саме на них варто спиратися – рішучих, талановитих, ініціативних. Конкурс для бізнес-леді «Підприємницький талант України 2014», ініціатором якого є наша компанія – один з тих проектів, які не тільки допомагають успішним жінкам-підприємцям, а й надихають тих, хто збирається зробити перший крок у бізнесі», – коментує Томаш Мурас , генеральний директор компанії «Емвей Україна».

Підприємництву можна навчитися

63% респондентів, опитаних в усьому світі, вірять, що основним навичкам підприємництва можна навчитися. Сильніше за всіх в цьому переконані чоловіки і жінки віком до 35 років (70%). Цієї ж позиції дотримуються ледь більше половини респондентів з України (52%), але далеко не всі вони бачать можливості для такого навчання в Україні.

Освіта – це все

Майже кожен другий учасник опитування з України (46%) зазначив, що в нашій країні підприємницька освіта перебуває на вкрай низькому рівні.

Найбільше українці потребують вивчення:

  • «практики підприємництва, включаючи бізнес-плани, бізнес-конкурси, бізнес-симулятори, кейси» (40%);
  • «базових навичках підприємництва, включаючи управління фінансами, маркетинг, комп’ютерні програми» (30%);
  • «інновацій, включаючи вивчення креативних і нестандартних підходів до вирішення завдань» (29%)

Примітно, що необхідність в тих же знаннях відчувають і респонденти з інших країн. Тільки порядок там інший: на першому місці «базові навички підприємництва» (весь світ: 42%, ЄС: 45%), а «практика підприємництва» – на другому (весь світ: 37%, ЄС: 35%). А ось погляди на вибір місця навчання підприємництву у нас з жителями інших країн відрізняються. Якщо в Україні вважають, що бізнесу краще вчити у вузі (31%), то в інших країнах впевнені, що починати потрібно вже в школі (весь світ: 36%, ЄС: 38%).

Позитивне ставлення до підприємництва

В середньому по світу, 75% респондентів мають позитивне ставлення до підприємництва. Найбільш оптимістично на ідею самозайнятості дивляться молоді українці віком до 35 років – їх 71%. Дана вікова категорія виявилася найбільш лояльною по відношенню до підприємництва і в інших країнах. Середньосвітовий показник для групи молодше 35 років – 80%.

«Молоді покоління більш оптимістично ставляться до підприємництва, – коментує Даг ДеВос, президент компанії Amway. – І дослідження вказує на їх великий потенціал. Ми повинні і далі зміцнювати дух підприємництва і створювати глобальну культуру, що дозволяє молодим людям розкривати їх можливості».

Важливо згадати, що у зв’язку зі складною політичною та економічною ситуацією в Україні цього року зафіксовано зниження позитивного ставлення до підприємництва на -9% (2014: 67%, 2013: 76%). Разом з тим українці впевнені, що  навколишнє середовище цілком дружелюбне для розвитку підприємництва в цілому (53%). Це значне зростання порівняно з минулим роком – у 2013 році 45% відзначили дружелюбність середовища по відношенню до підприємництва.

Мотивація займатися підприємництвом

Для глобальних респондентів найбільш прийнятними факторами для початку підприємницької діяльності є «незалежність від роботодавця і можливість бути собі власним керівником» (46%) та «самореалізація, втілення власних ідей» (43%), а «можливість отримання додаткового доходу» на третьому місці (34%). У той же час, основними причинами початку власної справи для українців залишаються можливість отримати «джерело додаткового прибутку» (42%) і «самореалізуватися, втілити власні ідеї» (29%). «Незалежність від роботодавця, можливість бути собі власним керівником» (22%) також впливає на бажання людей відкрити свій бізнес в Україні.

Залиште коментар

Адреса електронної пошти не буде опублікована
* Поля, обов'язкові для заповнення

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia